Як подати інформацію про бенефіціарів

Подаємо інформацію про бенефіціарів (КБВ) 2023

З 11 липня 2021 року всі юридичні особи зобов’язані оновити відомості про КБВ в єдиному державному реєстрі підставою для цього є наказ Мінфіну № 163 від 19.03.2021 р. “Про затвердження Положення про форму та зміст структури власності”  який набрав чинності з 1 липня цього року.

КБВ юридичної особи – є будь-яка фізична особа, яка здійснює вирішальний вплив на діяльність юридичної особи . Ознакою здійснення прямого вирішального впливу на діяльність є безпосереднє фізичною особою часткою у розмірі не менше 25 відсотків статутного капіталу або прав голосу  юридичної особи. Для оновлення в єдиному державному реєстрі кінцевих бенефіціарних власників необхідно подати:

  •  заяву щодо державної реєстрації юридичної особи (форма 2), крім громадських формувань та органів влади. Або заяву державної реєстрації юридичної особи – громадського формування (форма 4);
  • структуру власності за формою та змістом відповідно до наказу Мінфіну №163. 

Розглянемо як заповнити заяву (форму 2) для юридичної особи :

її затверджено наказом Мін’юсту України від 18.11.2016  № 3268 /5 (у редакції від 29.06.2021 р. № 2320/5)

 Але, слід відрахувати зміни внесені наказом мін’юсту від 29 червня цього року № 2320/5 у розділі відомості про реєстраційну дію.

  • Обираємо “Державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу” у рядку “Стан відомостей про кінцевого бенефіціарного власника” ставимо відмітку  “потребують оновлення”. 

У розділі відомості про юридичну особу, слід вказати організаційно-правову форму юридичної особи та назву вашого підприємства/товариства. Також вказуємо код ЄДРПОУ юрособи.

На другій сторінці форми 2 у розділі “відомості про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи” проставляємо відмітки в рядку “тип дії”. У полі “зміна відомостей” та в рядку кінцевий бенефіціарний власник юридичної особи “наявний”.

 Слід також вказати прізвище ім’я по батькові кінцевого бенефіціарного власника, дату його народження, податковий номер (інн), паспортні дані.

 У даному випадку заповнюється дані юридичною особою яка має одного власника, якщо кількість бенефіціарних власників два та більше, то по кожному з них потрібно заповнити окрему сторінку 2. Далі вказуємо  дані щодо місця проживання кінцевого бенефіціарного власника, країну громадянства, країну проживання, поштовий індекс та адресу. У рядку характер та міра ( рівень, ступінь, частка) бенефіціарного володіння слід зробити позначку у рядку “прямий вирішальний вплив контроль” та вказати відсоток частки статутного капіталу який належить бенефіціарному власнику 100% відсотків. 

Також слід скласти, структуру власності –  це документально підтверджена система взаємовідносин фізичних та юридичних осіб, трастів, інших подібних правових утворень, що дає змогу встановити всіх кінцевих бенефіціарних власників,  у тому числі відносин и контролю між ними, або відсутність кінцевих бенефіціарних власників.

 В структурі  власності прописуємо громадянство особи, ПІБ, дата народження, податковий номер та розмір частки якою від володіє 100% (або інший розмір частки, наприклад меньший), що свідчить про прямий вирішальний вплив на діяльність. Також вказуємо  назву і код ЄДРПОУ товариства. Зверніть увагу,  зразки складання схематичного зображення структури власності можна знайти на сайті Мінфіну за посиланням. 

Крім  форми 2 або форми 4 та структури власності держреєстратору  також необхідно подати:

  •  витяг, виписку чи інший документ, торгівельного банківського судового реєстру тощо, що підтверджує реєстрацію юридичної особи нерезидента в країні її місцезнаходження у разі якщо засновником юридичної особи є юридична особа нерезидент. 
  • А також нотаріально засвідчену копію документа, що посвідчує особу яка є кінцевим бенефіціарним власником юридичної особи.
  • Для фізичної особи нерезидента та якщо такі документи оформлені Без застосування засобів єдиного державного демографічного реєстру для фізичної особи резидента давати необхідно сторінки на яких зазначено реквізити документа та прізвище ім’я по батькові за наявності фізичної особи які видано цей документ. 
Наступний запис
Як змінити директора в період воєнного стану
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *